Приміщення змінюється, коли в нього вкладають не тільки кошти, а й душу. Ідеально підібрані матеріали, що гармоніюють між собою, єдиний ансамбль, який включає в себе не тільки предмети інтер'єру, але і міжкімнатні двері. Саме дверей прийнято приділяти найменше уваги, хоча це базова деталь, яка в одну мить може зіпсувати, так і перетворити кімнату. Сьогодні одним з найбільш затребуваних і популярних варіантів є використання міжкімнатних дверей зі склом, яку встановлюють як в житлових, так і нежитлових приміщеннях, офісах і магазинах.
Чому скляні конструкції так полюбилися не лише дизайнерам, які розробляють концепції, але і простим споживачам, які купують двері в будинок? Вся справа у відчутті простору і свободи, які дарує відбиває поверхня скла. Після установки скляної конструкції створюється враження необмеженості простору.
Поява у продажу скляних міжкімнатних дверей – не новина. Вони існували задовго до того, як стали модним трендом. Перші скляні двері зобов'язані своєю появою середньовічним французам, які першими почали використовувати скло в якості перегородок в кімнатах. Зонування простору того часу значно відрізнялося від сучасного. Скляні двері ставали швидше символом розкоші і достатку, ніж функціональним елементом. Тільки через століття, до середини минулого століття почався масовий випуск повноцінних міжкімнатних дверей і скла. Таки, які ми можемо зустріти і сьогодні. З появою нових технологій, підприємства почали створювати міжкімнатні конструкції і впроваджувати їх в архітектурні об'єкти. На скло стали замінювати вхідні двері в державні установи, з'явилися двері-вертушки зі скляними вставками і модні міжкімнатні двері з товстого, загартованого скла, яке обов'язково оклеивалось різнобарвною плівкою.
Сьогодні скляні двері відносять відразу декільком стилям інтер'єру:
мінімалізм;
хай-тек;
кітч;
функціоналізм.
Але дизайнери пішли ще далі і стали прикрашати скляні конструкції розписом, оформленням у стилі модних будинків – Versace, Tiffany & Co, Chanel, Prada, Dior.
Міжкімнатні двері, повністю виготовлені зі скла або мають вставки, володіють рядом переваг:
Універсальність. Для дизайнера це, мабуть, головна й визначальна характеристика. Скляні двері можна органічно вписати в існуючий інтер'єр, стиль і ансамбль, а також використовувати у всіляких фьюженах – поєднаннях стилів і форм.
Варіативність. Скло, на перший погляд, готовий і статичний матеріал, з яким вже нічого не можна зробити. Але двері зі скляними вставками можуть мати різну фактуру, виготовлятись в варіантах кольору, прозорості або матовості, обрамленні деревом, металом, пластиком. Все це в значній мірі спрощує вибір відповідного виробу.
Довгий термін експлуатації. Порівнювати двері зі скла ми взялися з металевими і дерев'яними аналогами. Скло виграє у них по всіх пунктах. Йому не страшна корозія (навіть після регулярного контакту з водою або вологим середовищем), з роками матеріал не всихає, не деформується. Скляних вставок не страшно вплив прямих сонячних променів.
Простота і швидкість догляду. Скляні двері досить регулярно мити, витирати від пилу, щоб вони зберігали первозданний зовнішній вигляд.
Безпека. Скло – крихкий матеріал. Але для міжкімнатних дверей використовується міцне загартоване скло, яке, при правильній експлуатації, не зможе розбитися, тріснути або розколотися. А це означає, що ризик отримання травми мінімальний. До того ж, якщо міжкімнатні двері має великий ділянку скла, закріплений на рамі, то використовується спеціальний товстий лист, який, навіть при падінні на підлогу, не розбивається на дрібні осколки.
Існує кілька популярних видів скляних дверей, які використовуються в українських хатах. Також, можливі дизайнерські рішення, в яких вписані скляні конструкції.
Орні двері. Така конструкція є класичною. Їй характерно відкривання в одну сторону, кріплення на петлі. Двері такого типу використовуються в житлових приміщеннях, офісах.
Маятникові двері. Оригінальне рішення для будь-якого приміщення. Така конструкція вільно відкривається в будь-яку сторону. Кріпляться двері в підлогу і стелю, що мають доводчик, який допомагає їм плавно повертатися на місце. Зустріти таку конструкцію можна не тільки в громадських місцях, фінансових установах та готелях, але і в приватних будинках, квартирах, офісах.
Розсувні двері. Конструкція влаштована таким чином, що спочатку монтується рейки, по якій надалі буде рухатися спеціальна каретка, що перевозить на собі скляні двері. Такі двері вважаються справжньою паличкою-виручалочкою в інтер'єрах і будівлях, де немає місця відкривається дверей. Стулка часто може перегороджувати предмети або зачіпати їх, заважати проходу людей. У розсувною системою це враховується.
Якщо інтер'єр зовсім незвичайний або у дизайнера є оригінальна ідея, то можливе виготовлення радіусних конструкцій в алюмінієвому профілі. Це завжди індивідуальний замовлення, заснованих на безлічі вимірів, адаптований під параметри приміщення. Найчастіше радіусні двері відкриваються автоматично або по аналогу з розсувними конструкціями.
Під замовлення можливе виготовлення нестандартних міжкімнатних дверей, які породжені фантазією дизайнера. Такі конструкції підходять для будівель, які лише будуються, адже на етапі проектної роботи можна закладати різноманітні параметри для оформлення дверних прорізів. Ми зібрали кілька оригінальних ідей, які перевертають уявлення про декоруванні входу в кімнату або приміщення.
Використовується скло в міжкімнатних конструкціях може бути глянсовим, матовим або містити малюнок. Чисте скло виглядає ефектно, однак не здатне приховати від очей те, що відбувається в приміщенні. Тому найчастіше вдаються до тонування. Це може бути надання матовості різного ступеня або нанесення густого малюнка.