Кошик
59 відгуків
Салон -магазин вiкон та дверей у Днiпрi
Контакти
Салон -магазин вiкон та дверей у ДнiпрiВiталiй
вул.Старокозацька буд.14 ( ул.Комсомольская 14 ), Дніпро, Україна
+380 (67) 633-26-69
Виталий Николаевич
+380 (50) 580-77-13
Виталий
+380 (93) 561-02-44
Вера Ивановна
+380676332669+380676332669+380676332669
Мапа

Чим змастити петлі дверей

Чим змастити петлі дверей

Кожному з нас знайомий звук скрипящей двері. Його поява – сигнал про те, що міжкімнатні двері, вхідні або дверцята машини необхідно змастити. Відразу варто зауважити, що звук видає не саме дверне полотно, а петлі або будь-яка інша фурнітура. Перший час на скрип не звертають увагу, з часом він починає діяти на нерви і проблемну ситуацію доводиться вирішувати негайно.

Причини появи скрипуДвері вхідні

Видавати неприємні звуки можуть вхідні двері в квартиру, ворота, хвіртки огорожі. Давайте розберемося в джерелах появи скрипу. Їх може бути кілька:

 1. Іржа. Зазвичай вона з'являється на петлях вуличних дверей, адже метал, вступаючи в контакт з вологим середовищем і повітрям, піддається корозії.

 2. Недолік мастильного матеріалу. З моменту монтажу дверей пройшов якийсь час, а це значить, що мастило почала гуснути і засихати. Тертя деталей один про одного і викликає неприємний звук.

 3. Заборонена змазка. Двері не зможуть легко відкриватися їм закриватися, якщо в якості мастильного матеріалу була застосована речовина, не призначений для цього.

 4. Знос. Настає час, коли петлі просто зношуються і потребують заміни.

 5. Забруднення. Передумовою для скрипу може бути звичайне засмічення брудом або пилом. У такому разі достатньо просто очистити петлі від сміття.

 6. Шлюб. Нові двері не повинні видавати зайві звуки, однак, не завжди виробники працюють на совість. Перевіряйте кожну конструкцію після установки, прислухайтеся, чи немає скрипів, тертя.

В домашніх умовах досить змастити дверні петлі, щоб позбутися від скрипу. Однак важливо слідувати декільком простим правилам і підібрати підходящу мастило.

Вибираємо мастильний матеріал

Переважно використовувати:

 • Машинне масло

 • Солідол

 • Літол

 • Графіт

 • Циатим

 • Спеціальні спреї WD

Важливо! Категорично заборонено використовувати будь-які рослинні або тваринні жири, аптечні препарати, вазелін, оскільки вони дають короткочасний ефект і здатні нашкодити механізму.

Машинне масло для змащення має бути рідким, без грудочок і ущільнень, стороннього запаху, цвілі. Щоб провести необхідні дії доведеться відкрити двері, підставити під торець якийсь предмет, здатний утримувати її – топірець, клин, напилок. Завдяки предмету конструкція дверей трохи підніметься і оголить внутрішню частину петлі, яку буде нескладно змастити, озброївшись спеціальною масельничкою або шприцом. Після процедури клин видаляється, як і залишки масла з петель.

В случае, когда дверная конструкция монтировалась на несъемные петли, смазочный материал необходимо наносить между петельными шариками.

Помните, что смазка не сможет превратить ржавые детали в новые. Если коррозии слишком много, то такую конструкцию лучше заменить.

Солидол или литом следует использовать, если дома нет машинного масла. Эти вещества можно наносить кисточкой, ватной палочной и даже пальцами. Важно соблюдать технику безопасности.

Использование графита в качестве смазки довольно популярно. Схема аналогична, как при заливке машинного масла, где на петлю необходимо нанести раздробленные кусочки стержня мягкого карандаша.

Как смазать автомобильную дверь

Двери автомобиля также могут издавать неприятные звуки. Усложняется это еще и тем, что они постоянно испытывают на себе капризы погоды, взаимодействуют с окружающей средой.

Важно! Для смазки автомобильных дверей нельзя использовать уксус, йод и керосин.

В якості мастильного матеріалу, краще всього підійдуть спеціальні аерозольні засоби. Вони допоможуть не тільки впоратися зі скрипом петель, але і підійдуть для замків. При покупці зверніть увагу на товщину і довжину носика у тари, а також вологостійкість і морозостійкість самого засобу. Перед нанесенням мастила необхідно повністю очистити поверхню від сміття і бруду і знежирити її.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner