На сьогоднішній день, аналізуючи купівельну спроможність та побажання клієнтів, одними з найбільш затребуваних моделей є міжкімнатні двері МДФ – якісні і візуально привабливі.
Технологія створення конструкцій не так проста, як може здатися на перший погляд. Для того, щоб вийшла міцне і зносостійке виріб, потрібно обладнання, що дає високу температуру і, одночасно, пресове тиск. Це необхідно для того, щоб з дрібно-дисперсійної фракції (саме так розшифровується абревіатура МДФ) - створити щільний аркуш каркаса. Свою міцність двері міжкімнатні МДФ набуває за рахунок використання спеціальних смол – безпечних і натуральних після термічної обробки. Проте варто зауважити, що недобросовісні виробники можуть підміняти карбідні склади на дешеві аналоги. Це впливає, в першу чергу, на безпеку виробу.
Свою популярність і широке поширення МДФ-конструкції набули не випадково. Цьому сприяли технічні та естетичні характеристики виробів. Важливо, що міжкімнатні двері з МДФ досить легкі, тому сміливо можна встановлювати в тонких дверних отворах, а також перегородках.
Про міцності виробів не варто сперечатися. Практичним шляхом було доведено, що МДФ не тільки відрізняється загальною міцністю, але і здатний протистояти точкових ударів. До того ж, чим товще буде лист основи, тим міцніше всі виріб цілком.
Зазначено, що купівля міжкімнатних дверей МДФ – ідеальне співвідношення ціни та якості. На відміну від цільного масиву, такі вироби заощадять кошти, однак не поступляться в експлуатації.
Поверхнева обробка дозволяє створити шар, який перешкоджатиме потраплянню вологи. Плита не гниє, не втрачає своїх властивостей. Але варто зауважити, що реставрація МДФ - складна процедура, результат якої лише маскування дрібних подряпин.
створити двері міжкімнатні зі склом або з додатковим дизайном.
За ізоляційним властивостям МДФ показує хороші результати. Матеріал рятує від зайвих шумів і дозволить зберегти тепло всередині приміщення.
Одночасно з перевагами, існують і недоліки. Серед яких:
- легка займистість;
- розбухання від постійного контакту з водою;
- крохкость тонких листів;
- висока ціна якісних виробів.
На вартість і базові характеристики міжкімнатних дверей від виробника в чому впливає матеріал облицювання, який виконує не тільки декоративну функцію.
На що впливає облицювання:
Вологозахист;
Сонячне світло;
Механічні пошкодження;
Зовнішні впливи.
Розглянемо популярні матеріали для облицювання та їх особливості.
Натуральний шпон. Дорогий, але повністю натуральний. Для його нанесення знімається тонкий шар дерева з збереженням його природного малюнка і фактури.
Екошпон. Хоч і в назві присутній натяк на ненатуральність, екошпон виробляється з тієї ж деревини, але з додаванням клеїв і смол, які надають йому міцності.
ПВХ-плівки. Невисока вартість виробу в поєднанні з розмаїттям кольорів і дизайнів. До того ж, полівінілхлорид є відмінним захистом від вологого середовища.
Ламінат. Міцне покриття з декількох шарів. Зносостійкий якісний ламінат і візуально привабливий.
Емаль. Дає можливість пофарбувати дверну конструкцію, надати їй будь-який відтінок.