Представляючи собі квартиру або робочий простір в пам'яті спливають предмети декору, меблі і, обов'язково, міжкімнатні двері. Без них неможливо обійтися – конструкції виробляються щоб не тільки стає частиною загальної концепції, але і створювати неповторний затишок і гармонію. Одними з лідерів продажів в Дніпрі яких вже рік є шпоновані міжкімнатні двері – вироби з декількох тонких деревних аркушів.
Технологія виробництва шпону і виробів з нього йде корінням в початок XVII століття. Саме тоді вперше до листів дерева була застосована техніка стругання, лущення і розпилювання. Листяні і хвойні породи дерев перетворювали на тонкі (до 10 мм завширшки) пласти, з яких створювали або реставрували вироби. Дерев'яні листи досі є основою міжкімнатних дверей зі шпону від виробника, але до натурального матеріалу сьогодні приєднався мультішпон, файн-лайн і екошпон. Кожен з матеріалів відмінний, має свої особливості та експлуатаційні характеристики.
Сам по собі шпон – натуральний матеріал. Він утворюється завдяки струганню тонких листів дерев'яного бруса. Тому його відмінними рисами є:
безпека і екологічність (склад повністю позбавлений домішок);
стійкість до зовнішнього середовища;
тривала експлуатація;
натуральний зовнішній вигляд, який повністю копіює текстуру деревини;
низька вартість і доступність за рахунок маленької витрати колод.
Кожен покупець може вибрати міжкімнатні двері і купити не тільки з натурального шпону, але і його варіації. Файн-лайн являє собою реконструйовану деревину, в складі якої натуральні волокна і сировину швидкорослих дерев. Зовнішній вигляд дверей з даного матеріалу буде привабливим, однак контакти з вологим середовищем швидко приведуть виріб в непридатність. Друга різновид – мультішпон, який виготовляється шляхом склеювання деревної стружки і тканини. Не дуже довговічна і міцна конструкція. Але існує матеріал, який зібрав у собі кращі якості натуральних матеріалів і полімерів. Це екошпон – єдине покриття, утворене дрібними деревними волокнами.
Экошпону характерно:
Довга експлуатація і зносостійкість.
Відсутність стирання, механічних пошкоджень і зміни форми під час користування виробом.
Відсутність реакції на зміну температури навколишнього середовища.
Мала ймовірність появи відколів і подряпин.
Збереження початкового зовнішнього вигляду після контакту з прямими сонячними променями.
Доступність матеріалів, а значить і підсумкової вартості виробу.
Купуючи будь-який тип виробу, будь то міжкімнатні ламіновані двері або конструкції з шпону, важливо розуміти на що звертати увагу і якою повинна бути якісно виготовлена модель.
Методи визначення якості шпонованих дверей:
Довше прослужить повнотіла двері. Щоб дізнатися чи всередині порожнечі, досить постукати по конструкції.
Зоровий огляд. Щоб зрозуміти, який перед вами шпон – натуральний або штучний, досить уважно його вивчити. Якщо присутні повторювані фрагменти – перед вами ненатуральний матеріал і навпаки.
Неприпустимість відшарування. Не можна, щоб шпон отклеивался. Особливо це помітно з торця, на стиках.
Міжкімнатні двері не повинні видавати неприємний запах. Наявність хімічної віддушки свідчить про використання токсичного клею, який може зашкодити здоров'ю людини.