Якщо двері в будинку стали виглядати привабливо і втратили свій первісний вигляд, не поспішайте йти в магазин за новою конструкцією. Адже витративши трохи вільного часу і приклавши трохи зусиль, можна власними руками відновити всі дверні полотна.
У більшості квартир встановлені міжкімнатні двері з дерева. Це міцний і довговічний матеріал, який приходить в непридатність через безліч років. Все, що постраждає – зовнішній шар, фарба. Тому для повної реставрації достатньо буде заново перефарбувати конструкцію. Для цього не потрібно довго вчитися, всі процеси знайомі і задоволені прості у виконанні. Важливо лише строго дотримуватися послідовності дій.
Вибір лакофарбового матеріалу – основна дилема. Асортимент фарб, емалей, просочень, морилок досить різноманітний. Звичайно, завжди можна попросити допомоги і поради у продавця. Але не завжди вони можуть надати кваліфіковану допомогу, адже вони не знають особливості саме вашої двері. Щоб не помилитися з покупкою, повідомте, що ви збираєтеся фарбувати двері з натурального дерева або МДФ, шпону або экошпона. Від цього залежить підбір складу для фарбування.
Всі фарби і емалі умовно поділяються на прозорі і непрозорі. Такий поділ обумовлено потребами – ви хочете підкреслити природний малюнок чи навпаки, приховати його за щільним шаром фарби. Всі непрозорі матеріали мають у своєму складі акрил, поліуретан, алкиды або перхлор. Такі компоненти роблять колір однорідним і насиченим. Пропускають світло лаки і морилки, в свою чергу, лише освіжають полотно і підкреслюють його природність.
Найпопулярніші типи фарби:
Акрилова на водній основі. Друга її назва - водоемульсійна. Популярність вона придбала за рахунок густої консистенції, адже її легко наносити за допомогою пензля, вона гладко і рівно лягає, не розтікається.
Алкідні емалі. Їх головний недолік – їдкий запах, який до того ж є токсичним. Приміщення, де відбувається фарбування, важливо інтенсивно провітрювати, інакше існує ризик отруєння парами. Однак, така фарба добре тримається, стійка до перепаду температур. Її дозволяється використовувати для кухонних дверей, а також полотен у ванній кімнаті або лазні.
Всі дії будуть проводитися в кілька етапів. Перший – підготовчий, під час якого дверне полотно буде повністю очищатися, шліфуватися, щоб нова фарба лягала ідеально рівно і трималася довгий період часу. Другий – безпосередньо фарбування і сушіння.
Важливо пам'ятати, що всі речовини, з якими ви будете працювати, повинні підходити один одному. Тут слід запам'ятати кілька правил:
Перед нанесенням декоративного, кольорового покриття, необхідно використовувати тонують просочення
Якщо ви вирішили лакувати виріб, то не можна використовувати оліфу
Найкращий тандем – морилка + лак
Наносити лакофарбові матеріали в два або три шари
Перетворення дверей слід робити послідовно, де всі етапи йдуть один за одним
Знімається дверне полотно, потім укладається на табурети або інші підставки. Якщо зняти з петель неможливо, то слід клинами закріпити конструкцію так, щоб вона була повністю нерухома, не могла навіть випадково закритися.
Скручується або демонтується фурнітура, скляні вставки. Інший варіант – обмотати їх папером, заклеїти малярським скотчем.
Абразивами видаляються всі верстви попереднього покриття – фарби, лаки, шпаклювання.
Починається процес шліфування. Важливо починати роботу наждачним папером крупної фракції і, поступово, змінювати пристосування на дрібнозернисте.
Шпаклівка видимих недоліків – тріщин, нерівностей.
Повторна шліфування.
Нанесення лакофарбового покриття у кілька шарів і повне висихання конструкції.