Коли ви робите ремонт і бачення відремонтованого житла у вас в голові вже вималювалася, важливо ретельно продумати оформлення дверного отвору. Міжкімнатні або вхідні двері може кидатися в очі і бути акцентом в приміщенні, а може і зовсім ховатися, імітуючи продовження стіни за кольором і фактурі. Все залежить від бачення дизайнера.
При виборі дверей важливо, щоб вона гармоніювала з підлогою та стінами. Двосторонні двері вхідні Дніпро, Харків, Одеса та інші куточки України давно оцінили по заслугах. Дуже зручно, коли зовнішня частина темна і немаркий, а внутрішня – яскрава, світла, двох або триколірна, відповідна інтер'єру.
Сьогодні замовити міжкімнатні двері теж можна з різним кольором та навіть обробкою з двох сторін.
Поряд з вимогливими до оточення відтінками, виробники міжкімнатних дверей пропонують і універсальні моделі.
Будь деревні відтінки будуть доречні поруч з підлоговим покриттям світлих і теплих тонах. Якщо ваш підлогу в такому кольорі, вибирайте будь-яке дверне полотно, грайте в продовження кольорової лінійки або на контрасті. Найбільш універсальний колір – білий. При цьому никло не забороняє грати з текстурою.
Дизайнери повсюдно стикаються з труднощами поєднання певних відтінків: світлих і темних, холодних і теплих.
Світлі – найбільш універсальні, підійдуть до будь-якого інтер'єру. Такі міжкімнатні двері будуть непомітними.
Темні. Немаркі відтінки завжди найбільш практичні: на них не видно пил, непомітні відбитки пальців. Темна меблі вимагає такого ж дверного полотна. Щоб кімната не виглядала похмуро і занадто суворо, можна розбавити ефект більш світлими, відповідними стін наличниками або плінтусами.
Теплі.
Найскладніше гармонійно вписати в інтер'єр жовтуваті і руді міжкімнатні двері. Моделі цих теплих кольорів обов'язково повинні відповідати такому ж статі.
Акценти червоним кольором у вигляді текстилю, рамками на стінах, помаранчева меблі, коричневі шпалери або фарба на стінах, зелені вкраплення, прямо-таки, вимагають руді міжкімнатні двері, оскільки в такому інтер'єрі холодні кольори зовсім сторонніх.
Холодні. Холодні, найчастіше білені і сірі відтінки на дверному полотні, припускають поєднання з такими ж відтінками в інших елементах декору. Якщо ви вибираєте двері холодного відтінку під світлий підлогу, придивляйтеся до моделей, світліше підлогового покриття.
Якщо вам все ще складно розібратися в тонкощах вибору, використовувати просте правило: ваша міжкімнатні двері повинна поєднуватися хоча б з одним відтінком, присутніх в інтер'єрі.
Коли міжкімнатні двері встановлюється з метою її збереження при наступному ремонті, вибирайте найбільш універсальні світлі тони, в ідеалі – білий. Тоді, змінивши колір стін, ваша двері обов'язково підійде.