Вибираючи міжкімнатні двері у ванну кімнату, головним параметром буде вологостійкість. Причому слід враховувати, як пар, так і попадання бризок води на дверне полотно. Далеко не кожен матеріал, що використовується для виготовлення дверей, витримає таку мокру атаку.
Найбільше реагує на вологу масив дерева. На другому місці по чутливості – пофарбована МДФ. Найкраще протистоять воді ламінована і ПВХ плівка.
Двері покриваються різними матеріалами, здатними чинити опір волозі.
Перші три матеріалу можуть бути доповнені скляними вставками. Що зміниться при такому оформленні?
Використовують для маленьких віконець в двері матове або тоноване скло.
Дуже важливо, щоб місця стиків(торці дверей) вставки і основного покриття були герметичні. В іншому випадку волога неминуче проникає в матеріал наповнення і призведе до його збільшення.
Крім естетичної привабливості, серед головних плюсів дверей зі вставками – можливість побачити, включений у ванній кімнаті світло. Завдяки прозорим частинам, ви можете зрозуміти, чи є хтось у ванній чи ні.
Мінусів кілька. По-перше, вставки зі скла обтяжують двері. По-друге – погіршують звуко - і теплоізоляцію.
Вентиляційне отвір у дверях (відсутність порогу або невеликий зазор ) і якісна витяжка з вентилятором роблять можливим обмін повітрям у ванній кімнаті. Чому це важливо? Що дає якісна примусова вентиляція?
Основна відмінність фурнітури для ванної від фурнітури для житлових кімнат – необхідність установки замку.
Види замикаючого пристрою
Якщо у вашому домі живе малюк, обов'язково вибирайте замок з можливістю відкрити його з зовнішнього боку.